Kontakt| Mapa strony
Słownik pojęć TABELA

Grzejniki
Mury
Dachy
Okna dachowe
» Systemy dociepleń
Okna PCV
Rolety
Drzwi
Bramy
Ubezpieczenia OC
Po znajomości

Systemy dociepleń

Ocieplając swój dom oszczędzasz do 70% wydatków na jego ogrzewanie, znikają wszelkiego rodzaju grzyby i plamy powstałe na skutek wilgoci i zimna. Ponadto otrzymujecie Państwo nową piękniejszą elewację zewnętrzną swojego domu. Wystarczy do nas zadzwonić lub przyjechać, podać powierzchnię zewnętrzną Waszych ścian, a my nieodpłatnie obliczymy koszt ocieplenia Waszego budynku.

NOWE ZAPRAWY DO SYSTEMU DOCIEPLEŃ

ATLAS wprowadził do sprzedaży dwie nowe cementowe zaprawy klejące ATLAS HOTER S ATLAS HOTER U. Pierwsza z nich przeznaczona jest do przyklejania płyt styropianowych, natomiast druga, jest bardziej uniwersalna, ponieważ można ją stosować zarówno do przyklejenia styropianu jak i do zatapiania siatki oraz wykonywania warstwy zbrojącej.

Systemy dociepleń budynków dzielą się na dwa rodzaje. Jest to metoda lekka-mokra oraz metoda lekka-sucha. Ta druga obejmuje takie systemy jak elewacje stalowe czy siding. Pierwszy system, jak sama nazwa wskazuje zawiera elementy robót tzw. "mokrych" czyli wymagające wody  przy rozrabianiu suchych mas klejowych. W chwili obecnej materiał na wyprawę elewacyjną, popularnie zwanej tynkiem cienkowarstwowym jest dostarczany w postaci gotowej do nakładania "mokrej" masy tynkarskiej. W dalszej części będziemy odnosić się tylko do metody lekkiej-mokrej. Każdy system dociepleń wybranego producenta składa się z następujących elementów:

    * kleju do izolacji,

    * warstwy izolacyjnej (niezależny producent zewnętrzny),

    * kleju do siatki,

    * siatki z włókna szklanego (niezależny producent zewnętrzny),

    * gruntu podkładowego pod tynk,

    * tynku cienkowarstwowego (szlachetnego).

Najniższe ceny w kraju!!!


Materiały budowlane to materiały stosowane do wykonywania i remontowania budowli. Ze względu na sposób otrzymywania rozróżnia się materiały budowlane naturalne (kamień, drewno, trzcina) i sztuczne (cement, szkło, stal, cegła). Styropian jest to porowate tworzywo sztuczne otrzymane poprzez spienienie granulek polistyrenu zawierających porofor. Spienienie uzyskuje się przez podgrzanie granulek zazwyczaj parą wodną. Składa się z zamkniętych komórek o obłych kształtach, wewnątrz których znajduje się pianka polistyrenowa. Komórki są ze sobą połączone i występują między nimi niewielkie pustki powietrzne, co uwidacznia się na przełomie styropianu. Ludzie poszukujący haseł związanych z frazą "materiały budowlane", poszukują przede wszystkim: budowlane materiały, materiały budowlane cennik, materiały budowlane sklep, ogrody projektowanie, projektowanie domów, projektowanie instalacji, projektowanie kuchni, projektowanie mebli, projektowanie mieszkań, projektowanie łazienek, projekty, projekty domów, styropian.
Kontakt| Mapa strony
Copyright © Projektowo 2004-2009. All rights reserved